Close
Close

Ticari faaliyeti sona ermiş e-Fatura mükellefi olan firmaya düzenlenen e-faturanın iptali nasıl yapılabilir?

Ticari faaliyeti Nisan 2019’da sona ermiş bir firmaya Temmuz 2019’da e-fatura kesilmiş ve gönderilmiş. Fatura gitmiş. Firma iade faturası kesemiyor. Biz bu faturayı nasıl iptal edebiliriz? İptal edip farklı bir firmaya kesmemiz gerekiyor?

Ticari faaliyeti sona eren bir işletmenin ticaret sicilinden kaydının silinmiş olması gereklidir.

Sicilden kaydı silinmeyen işletmenin e-fatura ve e-defter süreçleri devam eder. Konu hakkında fatura numarası ile GİB ‘e başvuruda bulunulması gereklidir.


Kaynak: İsmmmo
Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Logomuhasebe karen ltd veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir