Close
Close

Temizlik hizmetlerinde KDV oranı nedir?

Temizlik hizmeti alıyoruz. Faturayı düzenleyen şahıs şirketidir. Bu temizlik hizmet faturası bazı durumlarda bize sekiz bazı durumlarda ise 18 olarak düzenleniyor. Doğrusu nedir?

KDV Oranı % 18’dir. Ancak 31/05/2021 tarihine kadar Kuru temizleme, çamaşırhane, giyim eşyası ve diğer tekstil ürünlerini ütüleme hizmetleri, Halı ve kilim yıkama hizmetleri, için % 8 uygulanır. Bu tanımlar dışında % 18 uygulanır.

Trendyol firmasına motor ile kurye dağıtım işi yapan müşterimin öteden beri kendi adına olan motorunu noter satış sözleşmesi ile kayıtlara aldık. Bu motoru sattı fatura keseceğiz aynı zamanda yeni bir sıfır motor aldı. KDV oranı %18 sattığımız motora düzenleyeceğimiz KDV oranı %1 mi yoksa %18 mi olmalıdır? 

Motosiklet BİNEK OTOMOBİL değildir. Birinci eli ikinci eli de % 18 Oranında KDV ne tabidir.

KDV indirim konusu yapılır.


Kaynak: ismmmo
Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Logomuhasebe karen ltd veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


Related Posts