Close
Close

Temel senaryolu e-faturayı işleme alıp yasal süresi içinde iade faturası düzenleyebilir miyiz?

Temel senaryolu e-faturayı işleme alıp yasal süresi içinde iade faturası düzenleyebilir miyiz?

KEP’ten itirazını aldığımız tarihten 8 günü aşan sürede yaptığımız temel tipli müşteri faturasını işleme alıp karşı fatura kesersek sıkıntı yaşar mıyız?

Yasal süresi içinde iade faturası kesebilirsiniz. Ancak iade faturasının açıklamasına mutlaka hangi faturaya ilişkin oluğunu belirtmelisiniz.


Kaynak: İsmmmo
Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Logomuhasebe karen ltd veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir