Close
Close

Tasfiyeye giren şirketlerin tasfiye giriş beyanname verme sürelerinde bir değişiklik oldu mu?

06 Kasım 2021 tarihi itibariyle tasfiyeye girmiş olan şirketlerin tasfiye süreçleri 3. ilanın yapılmasından sonra 3 aya düşürülmüştür. Bu durumda şirketlerin tasfiyeye giriş beyannamelerinin ne zaman verilmesi gerekmektedir?

Tasfiyeye giriş beyannamesindeki verilme tarihi değişmemiştir. 4 ayın 1-25 günü verilecek.

Daha önce verilemez. Bu durumda 3 aylık süre 4 ay olarak uygulanır.


BENZER İÇERİKLER

Tasfiyeye giren şirketlerin KDV beyannamesinde kümülatif satış toplamları sıfırlanır mı?

Tasfiyesi devam eden şirketin aktifine kayıtlı olmayan aracın bulunamaması halinde tasfiyenin sonlandırılıp sonlandırılamayacağı

Tasfiyeye giren firmaların tasfiye giriş kurumlar vergisi beyannameleri ne zaman verilmelidir?


Kaynak: İsmmmo
Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Logomuhasebe karen ltd veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


Related Posts