Close
Close

Şubelere atanan Müdürler şirket adına kredi kullanabilir mi?

Merkezi İstanbul olan bir şirketin Adana’da şube açılışı yapacaktır. Müdür olarak orada çalışan bir personel görevlendirilecek. Münferit imza yetkisi verilecek. Acaba bu yetki verilen kişi şirket adına banka hesabı açıp kredi kullanabilir mi veya çek keşide edebilir mi? İç yönerge vermeden müdür olarak görevlendirmenin riski var mı?

Şubelerde şube işlerine münhasıran her konuda temsile yetkili bir kişi atanmalı, bu kişi şubenin işlerine münhasır temsile yetkili olacaktır.

Şubelerin tüzel kişiliği olmadığı için çek karnesi alabilmesi veya tapu işlemi yapması gibi işlemlerin olası olmayacağı değerlendirilmektedir.


Kaynak: İsmmmo
Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Logomuhasebe karen ltd veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir