Close
Close

Sokağa çıkma kısıtlamalarına denk gelen bayram tatilinde personele ücret ödemesi yapılmalı mıdır?

Kapanmadan dolayı; bayram tatili de olduğu içinde sgk gün sayımız ne şekilde gösterilmeli ve personele maaşlarımızı bu karardan dolayı 30 günlük ücreti mi ödenmelidir?

Kapama günleri fiili çalışma yok ve desteklerden yaralanmıyorsanız 10. genel hayatı etkileyen nedenler ile eksik gün bildirilmelidir. 

Bayram tatili çalışılmış gibi hallerden olup normal aphb günü olup bildirilmelidir.) 

Hafta tatili, ulusal bayram, genel tatil günleri çalışılmış hallerdendir.

Bir şirketimizin 6 tane şubesi var. Bu şubelerde ilave istihdamdan faydalanıyoruz 1 şubenin sigortası ödenmezse diğer şubelerin indirimini etkiler mi?

Etkilenir.


Kaynak: İsmmmo
Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Logomuhasebe karen ltd veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


Related Posts