Close
Close

Şirketimizde sermaye artışı yapacağız. Fakat geçmiş yıl evrakları imha edildiği için elimizde bir belge yok. Nasıl bir yol izlemeliyiz?

Limited şirketine Sermaye artırımı yapacağız. Fakat son sermaye artırımı 1998 yılında yapılmış olduğu için defter ve bilgisayar bilgileri imha edilmiş elimizde hiç bir veri yok. Sermayenin ödendiğine ait rapor düzenlerken; Tespitin yapıldığı yıla ait defterler ile Sermayenin Ödendiği yıllara ait defterler bölümlerini nasıl dolduracağız?

Son kayıtlardaki bilgiler dikkate alınarak raporun düzenlenmesi gerekir. Burada gaye eski sermayesinin ödenmiş ve kayıtlarda yer alıyor olmasıdır. Raporun formatı elbette takdirinize kalmış ise de defter bilgilerine ulaşılamadığından son kayıtlar dikkate alınarak rapor düzenlemiş olmalıdır. Ticaret sicil sermayenin ödenmiş olmasına bakar.


Kaynak: İsmmmo
Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Logomuhasebe karen ltd veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir