Close
Close

Sermaye ödendi raporunu eldeki defterlere göre hazırlayabilir miyiz?

Limited şirket sermaye artımı için dağılmayan geçmiş yıl karlarını rapor yazacağım. Fakat 2013 yılı öncesi defterlere ulaşamadım. Dağıtılmayan karları kapsayan yıllara ait defterler ve yevmiye kayıtlarıyla ilgili bilgiye ulaşamadığımdan raporu nasıl hazırlamam gerekiyor?

Ulaşılamayan defter kayıtlarına göre rapor yazılamaz. Ancak eldeki defter ve diğer belgelere dayanarak hazırlanabilir. Şirket kayıtlarınız buna müsait ise mevcut kayıtlara göre raporun düzenlenebileceği değerlendirilmektedir.


Kaynak: İsmmmo
Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Logomuhasebe karen ltd veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir