Close
Close

Satışını gerçekleştireceğimiz taşınmaza yapılan uzman değerlendirmesi üzerinden satış bedeli belirlenebilir mi?

30.11.2017 de 320.000 TL’ye satışı yapılan bir daire için 300.000 TL kredi kullandırılıyor. Bu aya kadar aylık 4.557 TL kredi taksiti ödeniyor. Bu dairenin şu anki belediye rayiç değeri 188.000 TL’dir.

Yine bu daire şu anda bir yabancıya satılıyor alan yabancı peşin alacak yabancıya satışlarda uzman değeri zorunlu olduğu için 420.000 TL uzman değer biçiyor. Bu dairenin satış bedelini ne yazdıralım tapuda 420.000 yazdırmak zorunda mıyız yoksa daha düşük te yazdırabilir miyiz?

Eksperin belirlediği bedel satış bedeli olamaz. Gerçek satış bedeli üzerinden işlem yapılır.


Kaynak: İsmmmo
Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Logomuhasebe karen ltd veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir