Close
Close

Proforma fatura ile yurtdışına çıkışı yapılan ürünün faturasının kesilmesi unutulursa ne yapılmalıdır?

Proforma fatura ile yurtdışına çıkışı yapılan ürünlere ait ticari faturanın kesilmesinin unutulması halinde nasıl bir yol izleyebiliriz? Fark edildiği günde fatura edilmesinin sakıncası olur mu?

Ödemenin bankaya geldiği gün direk gelir kaydedebilir miyiz?

Proforma fatura teklif faturasıdır. VUK hükümlerine göre hukuki değeri yoktur. İhraç edilen mala ilişkin fatura malın gümrüğe tesliminden önce düzenlenir intaç tarihine göre kayıtlara alınır.


Kaynak: İsmmmo
Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Logomuhasebe karen ltd veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir