Close
Close

Müşteriden tahsil edilemeyen KDV vergi dairesinden iade alınabilir mi?

Toplam KDV dahil 354.000 mal sattık. Ancak firmadan 354.000 TL tahsil edemedik yapılan icra işleminden de bir sonuç alamadık. Bu durumda 54.000 TL KDV’mizi vergi dairesi bize iade eder mi?

KDV’nin VD’ce iade edilmesi söz konusu olamaz. Alacağın aslı ve KDV de şüpheli alacak koşulları varsa Şüpheli alacak karşılığı ayrılır.(VUK Md 323)


Kaynak: İsmmmo
Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Logomuhasebe karen ltd veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir