Close
Close

Muhtasar ve Prim beyannamesi uygulaması 2019–Temmuz ayında uygulamaya girerse Haziran ayına ait bildirgelerini bildirimi nasıl olacaktır?

Muhtasar ve Prim beyannamesi uygulaması 2019–Temmuz ayında uygulamaya girerse Haziran ayına ait bildirgelerini bildirimi nasıl olacaktır?

01.07.2019 tarihinden itibaren başlayacak olan birleştirilen muhtasar ve prim hizmet beyannamesi uygulaması haziran ayına ait işlemleri Temmuzda beyan ettiğimiz için Haziran ayını kapsamakta mıdır? Yani Haziran’ı birleştirerek mi beyan edeceğiz yoksa Temmuz bordrolarını mı birleştirerek ağustos ayı içerisinde mi uygulamaya başlayacağız?

Eğer bir uzama olmaz ise 2019-Temmuz ayı bildirgesinde bu düzenleme uygulanacaktır.


Kaynak: İsmmmo
Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Logomuhasebe karen ltd veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir