Close
Close

Mali müşavirler hizmet sözleşmeleri dışındaki dönemlerden sorumlu mudur?

Limited şirket 2021 yılı muhasebesini tutmamı istiyor. Fakat 2020 yılı defterleri tasdik edilmemiş ve 2020 yılına ait beyannameleri verilmemiş. 2021 yılı defterleri tasdik edildi. 2021 yılı muhasebesini tutmam da vergisel açıdan sıkıntı olur mu? 

Sizin sorumluluğunuz sözleşme yaptığınız yıl içindir.


Mali müşavirlik hizmeti vermek için anonim şirket kurmak istiyoruz. Unvanımızda serbest muhasebeci yazma zorunluluğumuz var mı? 

3568 sayılı yasadaki unvan kullanılması zorunludur. “SERBEST MUHASEBECİ MALİ MÜŞAVİR”


Kaynak: İsmmmo
Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Logomuhasebe karen ltd veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


Related Posts