LOGO NEON

Daha hızlı iş süreçleri 

Etkin kontrol 

Özellikler

 • Genel İşlemler
 • Sipariş kontrollü sevkiyat / mal kabul
 • Çoklu sipariş mal kabul / sevkiyat
 • Fatura / irsaliye kontrollü hareketler
 • 2D barkod desteği
 • Üretm Modülü
 • Dış Ticaret (İthalat / İhracat)
 • Sayım
 • Alt mamül desteği
 • Malzeme yönetim fişleri (Sarf, fire, ambar fişi vs)

Avantajları

 • Deponuzun kontrolü de verimi de elinizin altında!
 • Deponuzda tasarrufa yer açın!
 • Gelecek planlarınıza şimdiden uyumludur.
 • Depo düzen yönetiminiz mal kabul aşamasından itibaren başlasın.
 • Sayılar sizi yönetmesin, siz sayıları yönetin!
 • Seri / Lot takibi ile deponuzu yakından izleyin.
 • Tüm üretim kayıtlarınız emin ellerde!
 • Sevkiyatlarınızı hem doğru hem hızlı tamamlayın.
 • Dış Ticaret / Antrepo yönetiminde de avantajlısınız!
 • Setleme / takım tamamlama ile eksiksiz sevkiyat gerçekleştirin.
 • Karekod, 2D ve Karmaşık Barkod desteği ile bilgilere kolay ulaşın!

Genel bakış

Logo ürünleriyle bütünleşik çalışan depo yönetim sistemi çözümü Logo Neon, baştan sona tüm depo hareketlerini barkodlu el terminalleri üzerinden gerçekleştirmenin yanı sıra, geliştirilmiş birçok fonksiyonu ile süreçleri hızlandırarak kârlılığı artırıyor.

Daha hızlı iş süreçleri

Logo Neon, hızlanan iş süreçlerine depoların da uyum sağlamasına yardımcı olarak genel anlamda kârlılığa katkıda bulunuyor. Logo Neon ile daha hızlı, daha doğru ve daha detaylı yönetilen depolar, iş verimliliğini artırıyor.

Etkin kontrol

İnsan gücü ile gerçekleşen depo işlemlerindeki hataları ortadan kaldıran Logo Neon, depo süreçlerini uçtan uca kontrol ederek iyileştirilmesi gereken noktaları tespit etmeye yardımcı oluyor. Logo Neon ile etkin şekilde sağlanan depo yönetimi, personel maliyetini de düşürerek işletmenin genel kârlılığına olumlu etki ediyor.

Özellikler

Mal kabul kontrolü

Depoya mal kabulü sırasında el terminalleri ile siparişin, irsaliyenin ve faturanın karşılaştırılmasını sağlayarak hataların önüne geçen Logo Neon, tedarikçiden gelen hatalı malların tespitini ve sayımını da mümkün kılıyor. Logo Neon ile satın alma siparişlerinin izlenmesi, depo yerleşimi ve depo düzeninin korunması sağlanıyor.

Depo sayımı

Gelen, stokta tutulan ve çıkışı yapılan malların sayımı gibi zaman alan işlemler, Logo Neon’un el terminalleriyle barkod okutma özelliği sayesinde kolaylaşıyor. Seri, lot ve stok yeri verileri ile sayım yapan Logo Neon, kayıtlı stoklar ile sayım sonuçlarını anlık karşılaştırarak daha sağlıklı kayıtlar elde edilmesini sağlıyor. Kayıtlı stoklar ile ve stok sayım verileri arasında tutarsızlık olması durumunda, sayım fark fişleri Logo Neon üzerinde otomatik oluşturulabiliyor.

El terminali ile üretim kaydı desteği

Üretim aşamalarını ve üretim sonundaki mamulleri el terminalleriyle kayıt altına almayı sağlayan Logo Neon ile ara stoklar ve anlık üretim emrine karşılık üretim miktarları da izlenebiliyor. Reçeteye bağlı işlemler ile ham madde ve yarı mamul stokları kolaylıkla takip edilebiliyor. Böylece Logo Neon üretim sürecinin verimliliğine de katkıda bulunuyor.

Hatasız mal gönderimi

Logo Neon, sevkiyat sürecini evrak kontrolüyle sürekli takip ederek sürecin hatasız biçimde tamamlanmasını sağlıyor. El terminalleriyle birden fazla kişi ile sipariş toplanması sayesinde sevkiyat süreleri kısalırken, müşteriye hatalı mal gönderimi de engelleniyor. Stok Yeri özelliği de mal toplama sürecine hız kazandırıyor.

Dış ticaret/antrepo yönetimi

Elektronik ürün ihracatçıları ve antrepo kullanan işletmeler için geliştirilmiş algoritmalarıyla Logo Neon işçilikte büyük kazanç sağlıyor. Millileştirme ve operasyon fişleri sayesinde süreçler kontrollü ve hatasız hale geliyor.

2D barkod desteği

Logo Neon, 2D (iki boyutlu) barkod ve karekod okuma yeteneği sayesinde, özellikle medikal ve ilaç sektöründeki barkodların içerdiği bilgileri otomatik olarak çözümleyebiliyor.

Seri/lot takibi

Logo Neon; gıda, kimya, kozmetik, medikal gibi sektörlerde kritik olan seri/lot numarası, son kullanma tarihi, parti numarası gibi bilgileri kayıt altına alarak kolaylıkla izlenebilirlik sağlıyor. Elektronik, makine ve benzeri sektörlerde de bu uygulama sayesinde seri numaralı operasyonlar hızlanıyor.

Setleme/takım tamamlama

Logo Neon’un setleme/takım tamamlama özelliği; mobilya, bilgisayar, makine gibi pek çok parçadan oluşan malların sevkiyatında eksik parça gönderimini engelliyor. Ayrıca, makine gibi pek çok koliden oluşan mallarda eksik ya da fazla koli sevkiyatı önlenebiliyor.

Sıkça sorulan sorular

Logo Neon’u cep telefonu üzerinde kullanabilir miyim?

Hayır, Logo Neon sadece Windows CE cihazlarda çalışır.

Logo ERP kullanmıyorum. Yine de Logo Neon’u kullanabilir miyim?

Hayır, Logo Neon sadece Logo Tiger 3 ve Logo GO 3 ERP çözümleriyle bütünleşik olarak çalışır.

Sunucuya ihtiyacım olacak mı? Bulut üzerinde çalışabilir mi?

Logo Neon, Logo ERP ürününün bulunduğu sunucu üzerinde çalışır, bulut üzerinde çalışmaz.

İhtiyaçlarıma göre uyarlama yapılabilir mi?

Hayır, Logo Neon’un uyarlama özelliği bulunmamaktadır; fakat esnek parametrik yapısı sayesinde çalışma davranışları değiştirilebilir.

Depomuzda internet bağlantısı yok. Offline çalışabilir mi?

Logo Neon’un çalışması için mobil terminalin kablosuz yerel ağa bağlanması yeterlidir, internet bağlantısına gerek yoktur. Logo Neon offline kullanılamaz.

Logo Neon ile raf takibi yapabilir miyim?

Raf adres takibi, Logo Tiger 3 ERP’de bulunan Stok Yeri özelliği kullanılarak desteklenmektedir.

Donanım olarak hangi cihazlara ihtiyacım olacak? Donanım ihtiyaçlarımı nereden karşılayabilirim? El terminali, yazıcı satışınız var mı?

Logo Neon, Windows CE cihazlar üzerinde çalışır. Uyumlu cihazlar ve fiyatları için satış ekibimizden yardım isteyebilirsiniz.

Uygulamanın demosunu alabilir miyim?

Ürün sunumu için satış ekibinden yardım alabilirsiniz.

Üretim yapıyoruz. Üretim aşamalarını uygulamada takip edebilir miyim?

Evet, Logo Neon üzerinden üretim emri ya da iş emri tanımlarını kullanarak üretim yapabilir, üretimi takip edebilirsiniz.

Kare barkod kullanabilir miyim?

Evet, Logo Neon ile karekod kullanılabilir