Close
Close

Limited Şirketten aldığımız ticari aracın faturasını %1 KDV’li düzenlediler. Doğru mu?

Sayın yetkili araç kiralama ve personel taşıma işi ile iştigal eden tüzel kişi mükellefin aktifine %1 kdv oranı ile kayıt altına aldığı ticari veya binek motorlu araçların (motorlu taşıtın alındığı mükellef ltd.şti. olup iş konusu insan kaynakları yönetimi ve danışmanlık hizmeti yapmaktadır. Firma araç satışında kdv oranını %1 olarak uygulamıştır ) söz konusu %1 kdv oranı ile satın alınan motorlu aracın satışında kdv oranı nedir? Satışı yapan mükellefin uyguladığı %1 kdv oranı doğrumudur? Alım ve satımların tamamı Aralık-2018 döneminde yapılmıştır.
(01.01.2020)

Satıcının uyguladığı KDV oranı (% 1) doğrudur. Söz konusu araçlar 31/12/2020 e kadar satılırsa hesaplanacak KDV oranı % 1’dir.


Kaynak: İsmmmo
Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Logomuhasebe karen ltd veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir