Close
Close

Limited şirketler şahıs firmasına dönüştürülebilir mi?

Limited şirketler şahıs firmasına dönüştürülebilir mi?

Mart 2019’da sermaye artırımı yapan şirket Limited şirketten nevi değiştirerek şahıs şirketine dönmek istiyor. Bu işlemi sermaye taahhüdünü yerine getirmeden yapabilir miyiz?

Sermaye şirketleri gerçek kişi tacir işletmeleri olan şahıs firmasına dönüşebilir ancak sermayesinin tamamının ödenmiş olması ve tek pay (gerçek kişi olması) tescilinin de yapılmış olması gerekmektedir.


Kaynak: İsmmmo
Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Logomuhasebe karen ltd veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir