Close
Close

Limited şirket çalışanı şirket ortağı olursa alacağı huzur hakkında gelir vergisi dilimi sıfırdan başlayarak mı hesaplanır?

Şirket çalışanı şirkete ortak ve müdür oldu. Dolayısı ile Bağ Kurlu oldu. Şirketten huzur hakkı alacak. Daha önceden bu şirkette SGK’lı çalışan olduğu için huzur hakkındaki vergi % 15’ten mi başlamalı yoksa son ücretini aldığı maaştaki vergi dilimine göre huzur hakkı vermeliyiz?

Aynı şirketten huzur hakkı alıyor ise ve o şirkette aynı yıl daha önce ücret almış ise Vergi dilimi kaldığı yerden devam eder % 15 diliminden başlamaz.


Kaynak: İsmmmo
Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Logomuhasebe karen ltd veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir