Close
Close

Kümülatif vergi matrahı yıl içerisinde başka bir iş yerinde çalışmaya başladığımızda sıfırlanır mı?

Kümülatif vergi matrahı yıl içerisinde başka bir iş yerinde çalışmaya başladığımızda sıfırlanır mı?

2019 yılı içinde bir işyerinde çalışan ve kümülatif vergi matrahı oluşan işçinin, aynı yıl içinde işyeri değiştirerek başka bir işyerine girmesi durumunda, yeni iş yerindeki kümülatif vergi matrahını başlangıçta “0” olarak mı dikkate almalıyız?

Yeni iş yerinde vergi dilimi (0’ dan başlar.

Birden fazla işverenden alınan ücret GVK 86/1-b maddesinde belirtilen koşulları aşması halinde tüm ücretler birleştirilerek yıllık GV beyannamesi verilir.


Kaynak: İsmmmo
Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Logomuhasebe karen ltd veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir