Close
Close

Kuaför hizmetlerinde KDV oranı yıl sonuna kadar %8 üzerinden mi uygulanır?

Kuaför malzemeleri satışında kdv oranı yıl sonuna kadar %8’e düştü mü?

Hayır. % 18 kdv hesaplanır. “Berberlik ve kuaförlük hizmetleri ile güzellik salonunda verilen hizmetleri” için % 8 KDV oranı uygulanır.

E-arşiv faturalar sistemden otomatik programa atılırken 8’lik olan KDV 18’lik hesaba atılmış ve gözden kaçmış. Düzeltme vermek yerine bu ay KDV beyannamesinde Daha önce indirim konusu yapılan KDV’nin ilavesi bölümünde gösterebilir miyiz?

Düzeltme beyannamesi verilmesi gerekir.


Kaynak: Gib
Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Logomuhasebe karen ltd veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


Related Posts