Close
Close

Konut alıcısına taahhüt edilen kiracı garantisi telafi ödemesini kayıtlara nasıl işleyeceğiz?

Konut alıcısına taahhüt edilen kiracı garantisi telafi ödemesini kayıtlara nasıl işleyeceğiz?

Firmamız kentsel dönüşüm alanında olmayan bir inşaat yapmaktadır. Firmamız bir şahsa konut satışı yaptı ve satış esnasında alıcıya kiracı bulamaması halinde (garanti gibi) her ay 5.000 TL yardım yapacağını taahhüt etti.
Bu ödemeleri nasıl kayıt etmeliyiz?

Yapılan sözleşmede bahsettiğiniz ödemenin yapılacağı açık olarak belirtilmeli. Ödemeler yapıldıkça İnşaatın maliyetine ilave edilir.


Kaynak: İsmmmo
Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Logomuhasebe karen ltd veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir