Close
Close

İrsaliyeli fatura ile ürün teslim ediyorum. Ayrıca irsaliye düzenlemem gerekiyor mu?

Toptan gıda ticareti yapan şirket satmış olduğu ürünü teslim ettiğinde irsaliyeli fatura düzenlemektedir. Bu ürünün taşınması esnasında ayrıca sevk irsaliyesi düzenlemektedir. Sevk irsaliyesi düzenlenmemesi durumunda cezai bir yaptırıma maruz kalır mı?
Ayrıca aracını depo olarak ta kullanmakta olup aracında bulundurduğu ticari mallar için ne tür belge bulundurmak zorundadır?

İrsaliyeli fatura kullananlar, ayrıca İrsaliye kullanmazlar.


Kaynak: İsmmmo
Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Logomuhasebe karen ltd veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir