Close
Close

İnternet üzerinden Nihai tüketicilere yapılan satışlarda hesap planında her müşteri için ayrı kod açmalı mıyız?

İnternet üzerinden Nihai tüketicilere yapılan satışlarda hesap planında her müşteri için ayrı kod açmalı mıyız?

Bir LTD.ŞTİ internet üzerinden satış faaliyeti yapmaktadır. Satılan ürünler siteler üzerinden gerçekleştirilmektedir. Ödemeler ay içerisinde aracı siteler tarafından banka hesabımıza yatırılmaktadır. Kesilen faturalarda ürünü alan kişi bilgilerini yazıyoruz.

600/391/120 kayıtlarına alıyoruz; her fatura için ayrı cari açılması dışında 120 MUHTELİF ALICILAR diye genel bir kod açılması bir sakınca oluşturur mu?

Her alıcı için 120 hesap da alt hesap açılır.


Kaynak: İsmmmo
Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Logomuhasebe karen ltd veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir