Close
Close

Gümrük müşavirliği firmasında belgeli olarak gümrük müşaviri çalıştırıldığında SGK ücret tarifesi ne olmalıdır?

Gümrük müşavirliği yapan şahıs firmasında çalışanlarda gümrük müşavirliği belgesi almış. Bu şahıs gümrük müşavirliği firmasında çalışanlar hala sigortalı çalışabilirler mi? SGK brüt ücret ile ilgili asgari istenen bir ücret var mıdır?

Gümrük müşaviri meslek kodu ile çalışmaya devam ettikleri takdirde belge alan bu kişilerin Gümrük Müşavirliği Asgari Ücret tarifesine tabidir.


Kaynak: İsmmmo
Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Logomuhasebe karen ltd veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir