Close
Close

Geçmiş tarihli e-Arşiv fatura düzenlenebilir mi?

Personel taşımacılığı yapan firmamız bu hizmetine karşılık geri tarihli portal üzerinden e-arşiv fatura kesmek istemektedir. İlgili karşı firma servis taşımacılığı, nakliye gibi işlerde irsaliye olmadığından dolayı geriye dönük fatura kesilemeyeceğini konusunda ısrarlıdır. Bu durumda geriye dönük 7 gün içerisinde fatura düzenlememiz herhangi bir olumsuz durum teşkil eder mi?

GİB portalından geriye yönelik e-arşiv fatura düzenlenmez.

Kargo Taşımacılığı faaliyetinde bulunan şirketin e-Arşiv Fatura olarak kesilecek 5.000 TL üstü faturasını 31 Ocak tarihli olarak düzenleyebilir mi?

E- arşiv fatura geriye dönük düzenlenmez.


Kaynak: İsmmmo
Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Logomuhasebe karen ltd veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir