Close
Close

Faturalandırma süresi sonrasında tarafımıza düzenlen E-Faturalara ilişkin nasıl bir yol izlemeliyiz?

Perakende ürün alış satış ve nakliyesi işi yapmaktayız. Çalıştığımız firmalar 8 günlük faturalama sınırını hiçe sayarak sürekli olarak fatura düzenlemektedir. Temel fatura kestikleri için itiraz edemiyoruz. Ayrıca önüne de geçemiyoruz. Yanlış faturalamaları varsa ilgili ayda dönmemizi istiyorlar ki bu durumda bizde geriye dönük e-fatura düzenlemek zorunda kalıyoruz. Bu hususun yaptırımı ve uygulaması nasıl olmalıdır?

Yasal Yükümlülük açısından kâğıt fatura için uygulanan tüm yasal yükümlülükler aynı şekilde elektronik fatura için de geçerlidir. Usulüne uygun ve zamanında düzenlenmeyen her türlü ticari belgenin yaptırımı ve cezai şartları VUK 353’de detaylı bir şekilde belirtilmiştir.

Faturanın bütünlüğü, usulüne uygun şekilde düzenlenmesi, tarih ve seri numarasının müteselsil olarak birbirini takip etmesi gereklidir.


Kaynak: İsmmmo
Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Logomuhasebe karen ltd veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir