Close
Close

Fatura düzenleme süresi kaç gündür?

Sevk irsaliyesiyle yapılan teslimlerde, faturanın 7 gün içinde kesilmesi zorunludur. Ancak sevk irsaliyesi ile fatura aynı ay içinde düzenlenmek zorundadır.

Örnek olarak; 27 Ocak tarihli bir sevk irsaliyesinin faturasının 7 gün içinde değil en geç 31 Ocak tarihine kadar düzenlenmesi zorunludur.

14 Ocak tarihli sevk irsaliyesine ait fatura en geç 21 Ocak tarihine kadar düzenlenebilir.


Kaynak: Gib
Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Logomuhasebe karen ltd veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir