Close
Close

Eylül ayında tahakkuk etmiş olan vergi cezaları için 7256 sayılı vergi affına başvuru yapabilir miyiz?

2020 Ocak ve Temmuz dönemine ait verilmemiş beyannameler Eylül 2020 tarihinde beyan edilmiş ve vergi ziyaı cezası kesilmiştir. Bu dönemlere ait eylül ayında tahakkuk etmiş olan vergi ziyaı cezaları 31.08.2020 tarihinden sonra tahakkuk ettiği için 7256 sayılı kanun kapsamına girer mi?

7256 sayılı kanun 31/08/2020 Tarihine kadar KESİNLEŞEN vergi alacakları içindir.

Pişmanlık ile verilen beyannamelerde vergi ziyaı cezası kesilmez. Pişmanlık zammı hesaplanır.

Siz beyannameleri Kanuni süresinden sonra mı verdiniz ki ceza kesildi?

31/08/2020 tarihinden sonra ister pişmanlık ister/ kanuni süre sonunda verilsin 7256 sayılı yasadan yararlanılmaz.


Tarafımıza kesilen 2016 yılına ait Vergi Ceza ihbarnamesini henüz tahakkuk ettirmedik son tarihi 30/11/2020’dir. Bu tarihte tahakkuk ettirdiğimizde 7256 sayılı kanundan yararlanabilir miyiz?

Kesinleşmeyen borç yapılandırılmaz Vergi/ceza ihbarnamesi ile borç kesinleşmez.


Kaynak: ismmmo
Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Logomuhasebe karen ltd veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


Related Posts