Close
Close

E- fatura mükellefleri ihracat işleminin gümrükleme işlemlerine istinaden faturayı E- Fatura mı, kâğıt fatura mı olarak düzenleyecektir?

İhracatçı firmaya tarafımızca hatalı kesilen gümrükleme bedelini yansıtmasını yapacağım.
E-Fatura mükellefiyiz yansıtma faturası ihracat faturası gibi mi kesilecek, kağıt ortamında bir fatura mı kesilecek?  E-Fatura olarak kesilecekse fatura türü istisna türü te seçilecektir?

Faturanın kâğıt ortamda düzenlenmesi gerektiği görüşündeyiz.


Kaynak: Gib
Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Logomuhasebe karen ltd veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir