Close
Close

E-Defter uygulamasına yaptığımız başvuruyu iptal edebilir miyiz?

2021 yılında e-defter başvurusu yapan bir firma sonradan e-deftere geçmekten vazgeçebilir mi?

İhtiyari olarak sisteme başvuru yapıp, ihtiyari olarak çıkmak için Gelir İdaresi Başkanlığı’na durumunuzu arz eden bir dilekçe ile başvuruda bulunmalısınız. İdarenin cevabına göre süreç ilerleyecektir.


E-irsaliye ile sevk ettiğimiz ürünler alıcı firmaya teslim edilemedi. E-irsaliyenin reddedilmesi ile ilgili alıcı firmadan da herhangi bir muhatap bulunamadı. Bu durumda e-irsaliyenin iptali için ne yapabiliriz?

Merhaba; e-irsaliyenin iptali durumu söz konusu değildir.

E-irsaliye yalnızca ürünler dağıtım kanalına çıkmadan önce iptal edilebilir.


Kaynak: ismmmo
Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Logomuhasebe karen ltd veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


Related Posts