Close
Close

E-Defter gönderim dönemi seçimi 31 Ocak 2020 tarihine kadar yapılmalıdır!

GELİR İDARESİ BAŞKANLIĞI
E-DEFTER DÖNEM SEÇİMİ HAKKINDA DUYURU


Sayın ilgili;

Hesap dönemi olarak takvim yılını kullanan mükelleflerimiz için; ‘e-Defter Beratlarının Aylık veya Geçici Vergi Dönemleri Bazında Yüklenebilmesine İlişkin Duyuru’ www.edefter.gov.tr internet sitesinde yayımlanmış olup, söz konusu duyuruya aşağıdaki linkten erişilebilir.

http://edefter.gov.tr/dosyalar/Aylik_veya_3_aylik_berat_yukleme_duyuru.pdf

Yapılacak tercih 31/01/2020 tarihine kadar e-Defter uygulaması üzerinden güncellenebilir. Bu tarihten sonra, yapılan seçimin değiştirilmesi mümkün bulunmamaktadır. Yapılacak tercihe ilişkin olarak dilekçe gönderilmeyecektir.

Daha önce ‘e-Defter Beratlarının Geçici Vergi Dönemleri Bazında Yüklenebilmesine İlişkin’ tercihte bulunduysanız, bu e-postayı dikkate almayınız.

Özel hesap dönemine tabi mükelleflerimizin, e-Defter beratlarını geçici vergi dönemleri bazında yüklemeyi tercih etmek istemeleri halinde ise; tabi oldukları özel hesap döneminin ilk ayında, tercihlerini belirten bir dilekçe ile Gelir İdaresi Başkanlığına başvurmaları gerekmektedir.

Konu ile ilgili sorularınızı edefter@gelirler.gov.tr adresine iletebilirsiniz.

Gelir İdaresi Başkanlığı


Kaynak: GİB Duyuru
Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Logomuhasebe karen ltd veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir