Close
Close

E-Defter başvurusu için mali mühürümüz elimize ulaşmazsa ne yapmalıyız?

01.01.2021 tarihinde e-defter kullanmaya başlayacağız. Aralık ayı başında mühür başvurumuzu yaptık. 08.12.2020 tarihinde mührümüz kargoya verildiği halde hala elimize ulaşmadı. Ne yapmalıyız?

 E-defter uygulaması için mali mührünüz elinize ulaşmadıysa Kamu sertifikasyon merkezi ile tekrar iletişime geçmelisiniz. 


Firmamız 2020 yılında kendi isteği ile e-fatura ve e-arşiv faturaya geçti. Cirosu ilk kez 2020 yılında 5 milyonu geçti 2021 yılı için noterde defter onaylattık. 2022 döneminde e-deftere geçilecek kendi sitesinde satış yaptığı için E-DEFTER geçiş tarihi değişir mi? 

E-defter geçiş 01.01.2022’dir.


Kaynak: ismmmo
Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Logomuhasebe karen ltd veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


Related Posts