Close
Close

Dövizli fatura düzenlerken kur değeri ne olmalıdır?

Firmalara dövizli fatura kesiyoruz.  Mükellefimiz fatura keserken ayın 05.09.2019 kesti ise 04.09.2019 kuru dikkate alıyor. Bu işlemin vergi mevzuatı açısından bir sıkıntısı olur mu?

05/09/2019 tarihinde uygulanacak kur için merkez bankasının 04/09/2019 tarihinde 15:30’da ilan ettiği kurlar dikkate alınır. Değerleme için 04.09.2019 Tarihindeki MB DÖVİZ ALIŞ kuru dikkate alınır.


Kaynak: İsmmmo
Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Logomuhasebe karen ltd veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


Related Posts