Close
Close

Döviz alım satımı yapan işletme faaliyetine ek olarak altın alım satımı yapmaya başlarsa Döviz alım satım belgesiyle satış ve alış yapabilir mi?

Döviz alım satımı yapan işletme faaliyetine ek olarak altın alım satımı yapmaya başlarsa Döviz alım satım belgesiyle satış ve alış yapabilir mi?

Yetkili müessese döviz alım satımı yanında tam, yarım altın da alıp satmaya başladı. Bu durumda döviz alım/satım belgesi yerine her iki işi de kolayca yapabilmek amacıyla Döviz ve Kıymetli Maden Satım Belgesi/Alım Belgesi matbaada bastırıp kullanmamızda sakınca var mıdır?

Altın ve diğer ziynet satışları için Fatura veya ÖKC kullanılacaktır.


Kaynak: İsmmmo
Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Logomuhasebe karen ltd veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir