Close
Close

Borsada işlem gören firmalara düzenleyeceğimiz danışmanlık faturasında KDV oranı ne olacaktır?

Bir belgeselin oluşturulması süreci için danışmanlık veriyoruz ve danışmanlık faturası keseceğiz. Düzenleyeceğimiz firma Migros A.Ş’dir. Keseceğimiz danışmanlık için KDV tevkifatı uygulanacak mi?

Migros Borsa İstanbul da işlem gördüğü için Danışmanlık hizmeti için hesaplanan KDV den 9/10 oranın da KDV tevkifatı yapılır. (Danışmanlık Hukuki, Mali t ve teknik danışmanlık olması gerekir.)


Kaynak: İsmmmo
Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Logomuhasebe karen ltd veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir