Close
Close

Bir kişi gayrimenkulünü sürekli olarak devre mülk olarak şirketlere kiralık olarak veriyorsa mükellefiyet açması gerekiyor mu?

Antalya’da bir gayrimenkulü olan şahıs, 1 ay kadar önce bu gayrimenkulü günlük/haftalık olarak kiralamaya başlamış. Şu ana kadar iki kez kiralamışlar. Bu kişinin vergi mükellefiyeti açması gerekiyor mu?

Bahsettiğiniz kişinin elde etmiş olduğu kazanç TİCARİ Kazanç olup, Gerçek usulde GV mükellefiyeti açacak, defter tutacak, fatura düzenleyecek, KDV tahsil edecektir.


Kaynak: İsmmmo
Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Logomuhasebe karen ltd veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir