Close
Close

Ba formunda hangi bakiyelerin bildirimi yapılır?

Elektrik faturası ba formu ile bildiriminde KDV matrahı 18.698,00 TL. Ancak ödenecek fatura tutarından 100,00 TL tazminat bedeli düşüldüğü için matrah 18.598,00 TL oluyor. Ba matrahı için hangisini yazmamız gerekir? 

Elektrik faturasındaki KDV hariç kalan tutarın tamamı Ba formunda bildirilir.

Ba-Bs bildirilirken düzenlediğimiz bir e-arşiv faturanın vergi numarasının yanlış yazıldığını fark ettik. İlgili faturanın vergi numarasında kaşe imza ile düzeltme yapma şansımız var mıdır?

Elektronik ortamda düzenlenen faturaların üzerinde değişiklik yapılmamalıdır. Düzeltme verilmelidir.


Kaynak: ismmmo
Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Logomuhasebe karen ltd veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


Related Posts