Close
Close

Askerlik borçlanmasını üst limitten yaparsak emekli maaşına katkısı olur mu?

Askerlik borçlanmasını üst limitten yaparsam maaşa katkısı olur mu? Ayrıca askerden önce günsüz işe girişim var bu durumumu etkiler mi?

Çalışılan dönemlere ait hizmet sürelerine ilişkin borçlanmanın asgarinin üzerinde yapılması alınacak maaşı olumlu etkiler.

İşe girişin günsüz olması sıkıntılı sigortalı çalışmaya başladığı işyerinden SSK sigortalı işe giriş bildirgesi verilip, (o dönemde) dört aylık sigorta primleri dönem bordrosu verilmeyen işçiler yıllar sonra emeklilik başvurusu yaptıklarında primleri ödenmediğinden bu işyerinde işe giriş tarihleri sigorta başlangıç tarihi olarak dikkate alınmamaktadır.


Kaynak: İsmmmo
Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Logomuhasebe karen ltd veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir