Close
Close

Anonim şirketlerde damga vergisi beyannamesi boşta olsa beyan edilir mi?

Anonim şirketlerde damga vergisi beyannamesi boşta olsa beyan edilir mi?


A.Ş’lerde sürekli damga vergisi beyanı açtırmış verilecek herhangi bir damga vergisi beyanı yoksa boş beyan vermek zorunda mı?

İşlem olmayan aylarda Boş beyanname verilmez ayrıca bu durum için Dilekçe ile BİLDİRİLMEZ. (Damga Vergisi 46 Sayılı Genel tebliğ)


Kaynak: İsmmmo
Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Logomuhasebe karen ltd veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir