Close
Close

Aktifimize kayıtlı dorse ve çekimizin satışında düzenleyeceğimiz faturada KDV oranı ne olmalıdır?

Aktifimize kayıtlı dorse ve çekimizin satışında düzenleyeceğimiz faturada KDV oranı ne olmalıdır?

Gerçek kişi bilanço esasına tabi müşterim şehirlerarası taşıma yapmak için 2014 yılında tır (çekici) ile dorsesini almıştı. %18 KDV ile kayıtlara almıştık. Şimdi satmak istiyor. Çekici ile dorseyi yine %18 KDV oranı ile mi fatura edeceğiz?

Ticari araçların tesliminde uygulanan %18 oranındaki KDV yerine; 30.06.2019 Tarihine kadar %1 oranı uygulanacaktır Tır çekicileri, minibüs, midibüs, otobüs, kamyon, kamyonet (Türk Gümrük Tarife Cetvelinin 87.03 G.T.İ.P. numarasında yer alanlar hariç)


Kaynak: İsmmmo
Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Logomuhasebe karen ltd veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir