Close
Close

7143 sayılı kanuna göre matrah artırımı taksitlerden biri atlanırsa taksitlendirme bozulur mu?

Şirketimiz matrah artırımı son taksiti 31 Temmuz taksitini ödeyemedi.

Bu durumda 7143 kanuna istinaden yaptığımız matrah artırımı hükümlerinden yararlanamaz mıyız Matrah artırım Haklarımız iptal mi olmuştur?

7143 Sayılı kanuna göre matrah artırımı taksitlerinin birinin dahi ödenmemesi halinde matrah artımı avantajları kayıp edilir.


Kaynak: İsmmmo
Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Logomuhasebe karen ltd veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir