Close
Close

17103 sayılı kanun teşvikinden faydalanmak için işveren İŞKUR’a kayıt olmalı mıdır?

17103 sayılı kanun teşvikinden faydalanmak için işveren İŞKUR’a kayıt olmalı mıdır?

Bir firmamız 17103 Sayılı kanundan faydalanmak istiyor. İşe alacakları işçinin İŞKUR’a kaydı var. İşverenin İŞKUR kaydı yok. İşverenin İŞKUR’a kayıtlı olmasıyla ilgili bir şart var mı?
İlgili kanunda işvereni İŞKUR’a kayıt yapmadan firma teşvikten faydalanabilir mi?

İşyeri kaydının İŞKUR tarafından onaylanmasından sonra ise T.C. Kimlik Numarası, şifre ve işyerinin İŞKUR numarası ile sisteme giriş yaparak İŞKUR hizmetlerinden yararlanabilirsiniz. Ancak bu işlem işverenin işçilerinin teşvikten yararlanmasına engel değildir.


Kaynak: İsmmmo
Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Logomuhasebe karen ltd veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir