Close
Close

Vergi dairesinin kayıtlardan çıkartılmasını istediği faturalara istinaden vereceğim düzeltme beyannamesini pişmanlık bildirimi ile verebilir miyim?

Vergi dairesinin kayıtlardan çıkartılmasını istediği faturalara istinaden vereceğim düzeltme beyannamesini pişmanlık bildirimi ile verebilir miyim?

Mükellefime 2016 yılı ile ilgili vergi dairesinden izahat isteme yazısı geldi. Bir faturayı kayıtlardan çıkarmamızı istiyorlar. Faturayı kayıtlardan çıkardığımda ödeme çıkıyor beyannameyi pişmanlıkla verebilir miyim?

Konu ile ilgili olarak vergi dairesinin bilgisi olduğu için VUK 371. maddedeki pişmanlık hükümleri uygulanmaz.Düzeltme beyannamesi Özel onay ile KSS kodu ile verilecektir.


Kaynak: İsmmmo
Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Logomuhasebe karen ltd veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir