Makine ve Otomotiv Yedek Parça

LOGO Makina ve Otomotiv yedek parçaları endüstrisinde detaylı üretim ve tedarik zinciri ihtiyaçlarına karşılık verecek şekilde tasarlanmıştır.

Örnek Proje: Bando Kayış

Sektöre Özel Üretim Yönetimi

Satış siparişinden ürün teslimine kadar üretim iş akışı LOGO uygulamaları üzerinden izlenebilir. Sistemde üretim detayları kolaylıkla tanımlanabilir. Tanımlama sırasında çoklu iş istasyonları bir operasyon dizisi oluşturulabilir, çok seviyeli Malzeme İhtiyaç Listesi patlatılabilir ve Malzeme Ana Üretim Çizelgelemesi (MPS), MRPI-II ve Siparişe yönelik kapasite planlaması (CTP) gibi araçlar ile planlama yapılabilir.

Tedarik Zinciri Yönetimi

Marka, ürün, ürün grupları satış tutar/miktar, satıştan iadeler ve maliyet bazında analiz edilir. Analiz sonuçlarına göre hedef oluşturmak ve strateji belirlemek mümkündür. LOGO uygulamaları müşteri siparişlerinin karşılanmasını finans ve dağıtım yönetimi modülleri ile entegre eder.

Malzeme Yönetimi Optimizasyonu

Global adres veri deposundan dağıtım rotaları tanımlamak mümkündür. Satış yöneticileri, her satış temsilcisinin günlük,haftalık ve aylık rotalarını satış göstergelerine göre ideal müşteri ziyaretini sağlayacak şekilde planlayabilir. Satış yöneticileri satış primlerini temsilci bazında miktar, tutar veya özel parametrelere göre ayarlayarak daha yüksek satış performansına ulaşabilirler.

Satış Yönetimi

LOGO uygulamaları satış temsilcilerinin PDA’larında çalışan mobil satış uygulamaları ile entegre çalışmaktadır. PDA’lar ile fiyat listesi, satış siparişleri ve ödeme gibi bilgilerin interaktif veri alışverişi yapmak mümkündür. LOGO uygulamalarındaki merkezi adres veritabanı satış temsilcilerinin müşterilerin çoklu sevkiyat adreslerinden seçim yapmasını ve teslimat aşamasında hatasız sevkiyat yapılmasını sağlar.

Optimize Edilen Maliyetler

Her malzeme için stok seviyesi belirlenmesi ile dağıtımcılar atıl stok maliyetlerini taşımaktan kurtuluyorlar. Sistemde tüm maliyet kalemleri tanımlanması ile bu maliyetler satışlara doğrudan yansıtılabilmektedir.

Bu Sektöre Yönelik Uygulama İşlevleri

Bu Sektöre Yönelik LOGO Çözümleri

LOGO Java Çözümü
Tiger Enterprise
Tiger Plus