Close
Close

Gümrükte devir ettiğimiz ürünlere istinaden düzenlediğimiz faturayı KDV beyannamesinde gösterecek miyiz?

Gümrükte devir ettiğimiz ürünlere istinaden düzenlediğimiz faturayı KDV beyannamesinde gösterecek miyiz?

Gümrük yönetmeliğinin 333 maddesine göre Gümrük antreposu içinde KDV’siz mal devir faturası kestik. Kestiğimiz fatura KDV beyannamesinde beyan ediliyor mu?

Kısmi istisnalar bölümünde 2018 kod ile beyan edilir.


Kaynak: İsmmmo
Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Logomuhasebe karen ltd veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir