Dağıtım

LOGO çözümleri dağıtım endüstrisinde detaylı üretim ve tedarik zinciri ihtiyaçlarına tam karşılık verecek şekilde tasarlanmıştır.

Büyük bir dağıtım ve hizmet ağına sahip olan LOGO, birçok dikey sektörün faaliyetlerine yönelik iş uygulamaları çözümleri sunmaktadır.

Örnek Proje: Algida

Etkili Kampanya Yönetimi

Kampanyalar müşteri grupları, ödeme şekilleri ve coğrafi lokasyon bazında tanımlanabilir. Kampanyalar ayrıca promosyon, indirim, satış/satınalma/sevkiyat masraflarını içerebildiği gibi ödeme/satınalma tarihçesine de sahiptir. Çok yönlü kampanyalar için detaylı bir formül editörü bulunmaktadır.

Satış Yönetimi

Marka, ürün, ürün grupları satış tutar/miktar, satıştan iadeler ve maliyet bazında analiz edilir. Analiz sonuçlarına göre hedef oluşturmak ve strateji belirlemek mümkündür. LOGO uygulamaları müşteri siparişlerinin karşılanmasını finans ve dağıtım yönetimi modülleri ile entegre eder.

Dağıtım Rota Yönetimi

Global adres veri deposundan dağıtım rotaları tanımlamak mümkündür. Satış yöneticileri, her satış temsilcisinin günlük,haftalık ve aylık rotalarını satış göstergelerine göre ideal müşteri ziyaretini sağlayacak şekilde planlayabilir. Satış yöneticileri satış primlerini temsilci bazında miktar, tutar veya özel parametrelere göre ayarlayarak daha yüksek satış performansına ulaşabilirler.

Mobil Satış

LOGO uygulamaları satış temsilcilerinin PDA’larında çalışan mobil satış uygulamaları ile entegre çalışmaktadır. PDA’lar ile fiyat listesi, satış siparişleri ve ödeme gibi bilgilerin interaktif veri alışverişi yapmak mümkündür. LOGO uygulamalarındaki merkezi adres veritabanı satış temsilcilerinin müşterilerin çoklu sevkiyat adreslerinden seçim yapmasını ve teslimat aşamasında hatasız sevkiyat yapılmasını sağlar.

Satış Maliyetinin Düşürülmesi

Her malzeme için stok seviyesi belirlenmesi ile dağıtımcılar atıl stok maliyetlerini taşımaktan kurtuluyorlar. Sistemde tüm maliyet kalemleri tanımlanması ile bu maliyetler satışlara doğrudan yansıtılabilmektedir.

Bu Sektöre Yönelik Uygulama İşlevleri

Bu Sektöre Yönelik LOGO Çözümleri

LOGO Java Çözümü
Tiger Enterprise
Tiger Plus